Przeskocz do treści

Jak optymalizować podatek Belki?

Lokata jednodniowa jest bardzo szczególnym tworem bankowym. Przez produktywne stanowisko do księgowości, profesjonaliści wykreowali wytwór inwestycyjny, poprzez który klient unika płacenia podatku od przychodów inwestycyjnych. Potocznie podatek ten określany jest podatkiem Belki, dlatego że wprowadził go profesor Marek Belka, gdy wypełniał funkcję Ministra Finansów.
W założeniu oprocentowanie podatku od zysków inwestycyjnych wynosi dziewiętnaście procent. Jednakże wskutek tego, iż liczy się go w dość trudny i wieloaspektowy sposób, ostateczne oprocentowanie jest bardzo różne. Adekwatnie dostosowane atrybuty lokaty jednodniowej umożliwiają kompletne pominięcie podatku Belki.
Lokata jednodniowa została przedstawiona przez Alior bank kilka lat temu i do chwili obecnej jest niesłychanie lubiana. Oprocentowanie lokat stereotypowych będzie więc z oczywistych względów niższe niż  lokat jednodniowych. Dzieje się tak przede wszystkim z racji tego, że pomijany jest podatek Belki, ale także z racji dziennej kapitalizacji odsetek. Lokata jednodniowa optymalizuje więc podatki z inwestycji.
Lokaty jednodniowe wywoływały spore obawy oraz kontrowersje od momentu powstania. Mimo to okazuje się, iż ten wariant inwestowania jest kompletnie zgodny z prawem. Zostało to po wielokroć przyznane m.in. przez członków Ministerstwa Finansów. Trwają w tym momencie prace, które mają na celu perturbacje przepisów regulujących podatek Belki. Takie "uszczelnenie" opodatkowania będzie jednoznaczne z powiększeniem dochodów do budżetu państwa. Pomimo tego, że zainicjowano już pewne działania, to niechybnie jeszcze trochę czasu upłynie aby zostały uchwalone poprawne przepisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *